istanbuladonus.com Nedir?

istanbuladonus.com Basın Bildirimi

Yenilenen İstanbul seçimlerinde yaşanan problemlerden birisi de özellikle öğrencilerin ailelerinin yanına dönmesi ve kimisinin 23 Haziran’da İstanbul’a dönecek imkân bulamıyor olması. Veya dönseler bile bazılarının kalacak yerleri olmuyor.

Bu sorunu çözmek için #birotobüsbenden veya #mazbatayabilet gibi sosyal medya kampanyaları oluşturulmuştu.

23 Haziran Seçmen Dayanışması sloganıyla,

Yeni açılan istanbuladonus.com ise daha kapsamlı bir websitesi. 

 

Bu sitede, Paylaşımlı Yolculuk, Barınma Sponsorluğu, Barınma İhtiyaçları, Yolculuk İhtiyaçları ve Yolculuk Sponsorluğu gibi kategoriler bulunuyor. İhtiyacı olan seçmen ile onlara sponsor olabilecek seçmenler bu platformda buluşuyor.

Peki, istanbuladonus.com Nasıl Çalışıyor?

Sahibinden.com benzeri bir yapıya sahip olan sitede istediğiniz kategoride “İlan Oluştur” abiliyorsunuz. Bu sayede “Sponsor”lar veya “Destek Arayanlar” kendi duyurularını yapıyor. İlanı görüp Sponsor olmak veya Destek almak isteyenler sistem üzerinden ‘İlana Başvur’ u yapıp ilan sahibine ulaşabiliyorlar.

İlan sahipleri isterse telefon numaralarını veriyor, isterse sisteme mail adreslerini giriyorlar ve ilanlarına yapılan başvurular kendi mail adreslerine ulaşıyor.

Diyelim ki Antalya’dan İstanbul’a kendi aracınızla geleceksiniz ve aracınızda 3 kişilik yer daha var. Bu bile düşünülmüş ve bunun için Paylaşımlı Yolculuk kategorisi oluşturulmuş.

Bunun yanında, evinde misafir etmek isteyenler veya öğrencinin kalacak yer masrafını karşılamak isteyenlere yönelik Barınma Sponsorluğu seçeneği de var. Ve tabi yol masraflarına sponsor olmak isteyenler için Yolculuk Sponsorluğu kategorisi de.

 

Neden istanbuladonus.com?

Sitenin kurucusu, Dijital Reklam Uzmanı ve Reklam Fotoğrafçılığı yapan 25 yaşında bir genç, Ömer Kaya. Kaya, siteye ilan vermek için herhangi bir partinin destekçisi olmanın şart olmadığını söylüyor.

Dijital çağda insanların birbirlerine ulaşması çok kolay. Amacımız dayanışmayı teşvik ederek demokrasi bilincini geliştirmek ve insanlara fayda sağlamak. Bunun için istanbuladonus.com a ciddi emek harcadım. Umarım birçok insana faydası dokunur.”

diyen Ömer Kaya bu websitesi ile sivil dayanışmanın önemine dikkat çekmek istediğini aktardı.

Mobil ve Masaüstü her cihazdan İstanbuladonus.com a giriş yapabilir ve siz de başkalarına destek olabilir veya destek arayabilirsiniz.

 

Kurucumuz:

istanbuladonus.com Kurucusu: Ömer Kaya
istanbuladonus.com kurucusu Ömer Kaya

 

Editör: 

Editör ve Basın İlişkileri: Arzu Yılmaz
Editör ve Basın İlişkileri: Arzu Yılmaz

Comments

 • ozlemmat
  21 Haziran 2019 at 00:55

  Sayfanız çalışmıyor
  Safariden en azından… malesef ilan açamadım

  • istanbuladonus
   21 Haziran 2019 at 12:37

   Özlem hanım merhaba,
   Chrome tarayıcıdan girerek tekrar İlan Oluşturabilirsiniz. Geri bildiriminiz için teşekkürler, ilgileneceğiz.

chat
Add a comment